fbpx
Zapytaj o termin

Twoja wiadomość

Napisz, co Cię interesuje. Odpiszę najszybciej, jak potrafię.

  Sesja ślubna na Górze Zborów

  Advices

  Sesja ślubna na Górze Zborów to niepowtarzalna propozycja dla par, które szukają romantycznej lokalizacji na zdjęcia w województwie śląskim. Malownicze, skaliste wzgórze znajduje się w środkowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Co je wyróżnia? Labirynt wapiennych skał, otoczony niezwykłym widokiem na jurajski krajobraz. Wcale mnie to nie dziwi, że Agnieszka i Szymon — bohaterowie poniższej galerii zdjęć — wybrali właśnie Górę Zborów, jako doskonałe miejsce do realizacji sesji ślubnej. Chcesz wiedzieć, kiedy najlepiej udać się na sesję ślubną na Górze Zborów? Jak warto się przygotować? Zebrałem najważniejsze informacje.

  Sesja ślubna dla pary fotografów

  Zacznijmy jednak od tego, że Agnieszka i Szymon zajmują się… fotografią ślubną! Tak! Oboje są zawodowymi fotografami. To dla mnie wielki zaszczyt, że zdecydowali się na współpracę właśnie ze mną.

  Nie ukrywam, że było to też dla mnie swoiste wyzwanie. W końcu para, która od lat zajmuje się fotografią ślubną, doskonale zna swoje potrzeby, ma też jasno nakreśloną wizję tego, jak powinny wyglądać doskonałe zdjęcia z sesji ślubnej. Zależało mi, aby sprostać oczekiwaniom. Podczas sesji ślubnej maksymalnie wykorzystaliśmy czas, który mieliśmy. Z góry schodziliśmy właściwie już po ciemku. Jednak czego nie robi się dla zdjęć ślubnych z księżycem w tle.

  Sesja ślubna na Górze Zborów — dlaczego warto wybrać właśnie tę lokalizację?

  Sesja ślubna na Górze Zborów to popularny pomysł na plener. To lokalizacja wybierana przez pary młode z całego kraju. Jednak nie powinno Cię to zrazić. Formacja skalna i krajobraz daje ogrom możliwości. Każda sesja ślubna na Górze Zborów z pewnością będzie miała unikalny charakter. Nie bez powodu to miejsce jest tak popularne wśród zakochanych i wśród fotografów. To jeden z najlepszych pomysłów na plener ślubny blisko Krakowa, Katowic czy Częstochowy. Góra Zborów leży zaledwie 50-80 km od tych miast.

  Co wyróżnia to miejsce? Góra Zborów to skaliste wzgórze z licznymi formacjami skał wapiennych oraz tajemniczymi jaskiniami. Dodatkowym atutem jest różnorodna roślinność oraz widok. To fantastyczny punkt widokowy na Jurę i okoliczne “orle gniazda” m.in. Zamek w Ogrodzieńcu czy Zamek w Bobolicach.

  Sesja ślubna na Górze Zborów — jak się przygotować?

  Kiedy warto udać się na sesję ślubną na Górze Zborów? Oczywiście najlepiej wybrać się tam w czasie golden hour, czyli o złotej godzinie — tuż po wschodzie słońca lub na 1,5 h przed zachodem. Góra Zborów jest piękna o każdej porze roku. Na miejscu można używać drona. Nie ma opłat za wykonanie sesji ślubnej, co stanowi dodatkowy atut.

  Lokalizacja sesji ślubnej jest blisko parkingu. Wystarczy kilkanaście minut spacerem, aby dostać się na szczyt wzgórza. Oczywiście, jak to w górach bywa — warto zabrać ze sobą wygodne obuwie i latarkę czołówkę, jeśli planujecie wracać tak jak my — tuż po zmroku. Na wzgórzu do dyspozycji są zarówno punkty widokowe na skałach, jak i wejścia do romantycznych jaskiń, co warto uwzględnić podczas przygotowania odpowiedniego sprzętu i wyposażenia.

  Dla kogo sesja ślubna na Górze Zborów będzie propozycją idealną?

  Ten niezwykły pomysł na plener ślubny z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom natury i pięknych krajobrazów. Mimo rosnącej popularności Góry Zborów, warto pamiętać, że jest to nadal dość niszowe miejsce, które zachwyca zupełnie unikalną rzeźbą terenu. Jeśli marzysz o podobnej sesji ślubnej — skontaktuj się ze mną, opowiem Ci, jak może wyglądać nasza współpraca.

  Share

  Spodobało się? Zapytaj o termin.

  Kliknij poniżej.
  Zapytaj o termin

  Twoja wiadomość